You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Informacje techniczne

Informacje techniczne

Drewno należy do najstarszych materiałów używanych przez człowieka Drewno jako materiał budowlany ma wiele zalet: dobre parametry cieplne, dźwiękochłonność, lekkość konstrukcji, szybkość wykonania, możliwość montażu części przez cały rok. W stanie suchym drewno charakteryzuje się bardzo małą przewodnością elektryczną. Ponadto budynki drewniane posiadają specyficzny mikroklimat, niezwykle sprzyjający człowiekowi.

Oferowane przez naszą firmę domy wykonywane są systemem szkieletowym oraz systemem blokowo-wieńcowym z belki o przekroju okrągłym lub prostokątnym.

Domy szkieletowe

Drewniane ściany szkieletowe są lekkie i bardzo ciepłe. Stawiane są na bloczkach betonowych przywożonych przez naszych pracowników lub na fundamencie wykonanym przez klienta. Moduły ścian wykonywane są w naszym zakładzie produkcyjnym w Mazańcowicach k/Bielska-Białej. W przypadku domów nieocieplanych moduły wykonywane są z deski pojedynczej a od środka widoczna jest konstrukcja. Moduły ścian domów ocieplanych składają się z podwójnej warstwy desek odpowiednio zaizolowanych. Do konstrukcji przybija się deskę stanowiąca elewację zewnętrzną domu, wewnątrz układa się wiatroizolację, wełną mineralną oraz paraizolację. Ścianę wykańcza się deską wewnętrzną boazeryjną lub płytą katronowo-gispową (na życzenie klienta)

Nie polecamy budowy domu z drzewa pochodzącego „prosto z lasu”. Drzewo takie jest nieodporne na zginanie oraz na szkodniki a ponad to całą swoją wilgoć oddaje wykonanym ścianom, folii izolacyjnej która traci swoje właściwości. W konsekwencji pojawia się grzyb i pleśń. Do ocieplania i izolacji domu nie polecamy także styropianu jako że nie zapewnia on właściwego „oddychania” ścian i domu.

Stosowane przez naszą firmę folia paroizolacyjna chroni dom przed nadmiernym wpływem pary wodnej do wnętrza co mogłoby spowodować jego zawilgocenie. Folia wiartoizolacyjna stanowi natomiast zabezpieczenie domu przed wiatrem i wilgocią z zewnątrz.

 

 

Wykonane w naszym zakładzie produkcyjnym elementy domu pozwalają na szybkie i łatwe wybudowanie go u klienta. Budowa domu ogrodowego trwa 1¸1,5 dnia, domu letniskowego 2¸5 dni natomiast domu mieszkalnego od 1 do 1,5 miesiąca. Zamiast borykać się z kilkoma wykonawcami mają Państwo do dyspozycji nasze wyspecjalizowane brygady budowlane, które szybko i fachowo wybudują Państwa dom. Szybki czas budowy sprawia, że ryzyko iż elementy domu ulegną zniszczeniu lub np. zmokną na deszczu jest minimalne.

Mogą Państwo także zmontować dom sami w oparciu o przekazywaną przez naszą firmę instrukcję. Jeśli jednak nie mogą Państwo skorzystać z pomocy „złotej rączki” to bezpieczniej jest powierzyć budowę domu naszym wykwalifikowanym pracownikom.

 

 

 

Domy stawiane są na bloczkach betonowych lub na fundamencie. Bloczki betonowe przywożone są przez naszych pracowników. Teren na którym będzie stał domek musi być jednak odpowiednio wyrównany i utwardzony. W przypadku wykonywania fundamentu należy pamiętać aby wykonać go zgodnie z naszymi zaleceniami oraz sztuką budowlaną. Powinien on być wykonany z dużą dokładnością. Powierzchnia płyty powinna być równa i płaska a ewentualne odchylenie od poziomu nie może przekroczyć 2 mm na całej długości zewnętrznej ściany domu.

 

 

Domy z bali

Ściany domów wykonywane są z bali okrągłych o średnicy 18 cm lub z bali prostokątnych o grubości 4cm, 8cm, lub 10cm. Na życzenie klienta ściany wykonywane są także z bali o innym przekroju. Wykorzystujemy tu bale z drewna świerkowego lub sosnowego.

Bale prostokątne łączone są na pióro-wpust systemem blokowo-wieńcowym. Bale okrągłe łączone są na pióro obce lub odpowiednio profilowane.

Budynki mieszkalne oraz rekreacyjne ocieplane wymagają dodatkowego ocieplenia. Stosujemy tu wełnę mineralną o grubości od 10 do 20 cm. Wykonywana jest także wiatro i paroizolacja. Dom od środka wykańczany jest deską boazeryjną lub płytą kartonowo-gipsową (zależnie od oferty firmy oraz od potrzeb inwestora)

W cenie domu uwzględniono:

- wszystkie elementy drewniane i montażowe
- stolarkę drzwiową z zamkami oraz okienną z szybami zespolonymi
- pokrycie dachu papą podkładową, na zamówienie onduliną, blachą trapezową, dachówką bądź gontem bitumicznym,
- elementy wykończeniowe (okucia, klamki, zamki, gwoździe, wkręty)
- 1 komplet bloczków z izolacją (domy rekreacyjne według oferty oraz domki ogrodowe)
- impregnat do drewna (przeciwgrzybiczny i przeciwogniowy)
- na życzenie klienta - instrukcja montażu
- transport na miejsce wskazane przez kupującego: domy mieszklane- na terenie całej Polski , domy rekreacyjne - łącznie 200 km.

W przypadku zakupu przez osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej /osoby prywatne/ faktury VAT wystawiane są tylko na żądanie klienta w terminach określonych ustawowo.

Domy stawiane na bloczkach betonowych wymagają odpowiedniego przygotowania terenu pod dom. Zakres prac przygotowania terenu uzależniony jest od podłoża i ukształtowania terenu, na którym ma być posadowiony dom.