You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Potencjał drewna

Potencjał drewna

Domy z drewna to połączenie naturalnego piękna z nowoczesnym stylem aranżacyjnym. Coraz częściej decydują się na nie inwestorzy którzy doceniają niepowtarzalną atmosferę panującą w ich wnętrzach.

Ekologiczny surowiec

Drewno jako materiał cechuje się tym, że jest jednym z najbardziej czystych i ekologicznych surowców budowlanych. W obecnych czasach dużo słyszy się o wszechobecnym zanieczyszczeniu środowiska. Przytłacza wręcz masa komunikatów o smogu, który niewątpliwe przyczynia się do powstawania ogromnej liczby chorób. Dlatego tak ważne jest zdrowe powietrze wewnątrz naszego domu. W końcu to właśnie w nim śpimy i spędzamy największą część naszego życia.

Pozytywny wpływ drewna

Jak udowodniono drewno ma niesamowicie korzystny wpływ na zdrowe funkcjonowanie człowieka porównywalny do bezpośredniego obcowania z naturą. Z wielu analiz wynika, iż drewno posiada niesamowity wpływ na jakość naszego życia. Ponadto taki dom jest w stanie obniżyć poziom stresu, reguluje ciśnienie krwi, a do tego wyrównuje rytm serca. Dlatego właśnie będzie on niezwykle korzystnym rozwiązaniem dla osób borykających się z wszelkimi chorobami serca.

Mikroklimat

Dom drewniany jest w stanie zapewnić niezwykle korzystny dla zdrowia mikroklimat ponieważ posiada zdolność regulacji poziomu wilgoci. Utrzymuje on w wewnątrz budynku poziom wilgotności korzystny dla organizmu człowieka - między 45% a 60% wilgotności względnej. W takich warunkach namnażanie się szkodliwych dla człowieka mikroorganizmów.

Ekologia

Drewno jest surowcem odnawialnym i w pełni biodegradowalnym. Jego obróbka na drewno konstrukcyjne także nie wiąże się z jakąś dużą uciążliwością dla środowiska naturalnego co w świetle postępującej degradacji ma coraz większe znaczenie.