You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Drewniane altany ogrodowe

Drewniane altany ogrodowe

Altana ogrodowa jest elementem architektonicznym coraz częściej zdobiącym polskie ogrody. Na rynku dostępne są przeróżne rozmiary oraz kształty konstrukcji poczynając od standardowych w kształcie owalu, do skomplikowanych, wręcz artystycznych brył. Z reguły jest to osłonięta, ażurowa konstrukcja wykonana z solidnego drewna. Niezależnie od pogody pozwalają one cieszyć się pięknem naszego ogrodu, same pozostając jego ozdobą. Możliwości oraz funkcje wykorzystania altan ogrodowych są praktycznie nieograniczone. To do czego je wykorzystamy zależy jedynie od nas i naszej kreatywności.

Altana w ogrodzie 

Najważniejsza funkcja altan ogrodowych to miejsce rekreacji i wypoczynku dla rodziny i znajomych. W przypadku nagłego załamania pogody pomogą skutecznie uchronić nas jak i naszych bliskich przed wiatrem i deszczem. Świetnie do tych celów sprawdzi się „altana ogrodowa 6-kątna”. W zależności od intencji Zamawiającego, możemy ją wykonać o średnicy między 2,5 a nawet 5 m. Zabudowane ściany z 5 stron stanowią niezłą ochronę przed wiatrem i deszczem. Dach jest pokryty gontem bitumicznym zaś sam materiał altany jest poddany impregnacji ciśnieniowej.

Altana ogrodowa jako składzik na rzeczy

Wiele osób wykorzystuje altanki jako niezwykle wygodne miejsce do przechowywanie rozmaitych rzeczy. Nic dziwnego, w końcu świetnie sprawdzają się jako alternatywa dla różnego rodzaju składzików. Dostępna u nas altana „Koliber” dzięki znakomitemu zadaszeniu świetnie uchroni przechowywane wewnątrz rzeczy. Można trzymać w niej narzędzia do prac w ogrodzie lub po prostu sprzęt do grillowania.

Altana bawialnią dla najmłodszych

Altana ogrodowa świetnie sprawdzi się również jako miejsce zabaw dla najmłodszych, zapewniając im jednocześnie bezpieczeństwo. Dorośli mogą wykonywać prace w ogrodzie mając jednocześnie na oku bawiące się dzieci. Taką funkcję zapewnia dostępny w naszej ofercie domek dla dzieci „Maluch”.